Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
112
627513

Carl Fredrik Reuterswärd

(Sverige, 1934-2016)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 900 - 4 870 EUR
4 530 - 5 660 USD
Klubbat pris
75 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Carl Fredrik Reuterswärd
(Sverige, 1934-2016)

"Non-violence"

Mörkpatinerad brons. Signerad och numrerad 80/99 på plakett på marmorsockel. Höjd inkl. sockel 16,5 cm, längd 25 cm.

Konstnär