"Le 16 Septembre"
Etsning och färgakvatint, 1968, av Georges Visat efter René Magritte, stämpelsignerad och numrerad 46/150, tryckt av Atelier Georges Visat, Paris (blindstämpel: Gravure Original Atelier René Magritte). 12 x 10,3 cm, bladstorlek 27,5 x 22 cm (Japan).
Galleri Bengtsson, Stockholm (Kapten Bengtsson).
Kaplan/Baum 14.