Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
18
715349

Ivan Ivarson

(Sverige, 1900-1939)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
19 500 - 24 400 EUR
22 700 - 28 300 USD
Klubbat pris
235 000 SEK
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Ivan Ivarson
(Sverige, 1900-1939)

"Röd båt"

Signerad Ivarson. Duk 48 x 55 cm.

Proveniens

Torsten och Gull Bergströms samling (införskaffad direkt från konstnären 1933).

Konstnär