220
682638

Josef Albers

(USA, 1888-1976)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 850 - 6 780 EUR
5 540 - 7 760 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Josef Albers
(USA, 1888-1976)

"Constellation"

Signerad a tergo och numrerad 5/30 A66. Gravyr på resopal 13 x 34 cm.

Tilläggslista

Korrekt numrering 5/30.

Proveniens

Galleri Ressle, Stockholm.