Maria med blommor
Monogramsignerad. Daterad 1915 på dukens sidokant. Duk 59 x 50,5 cm.
Daterad 1915 på dukens sidokant.
Målningens äkthet har bekräftats av konstnärens barnbarn, Robin de Smet.
Målningen äkthet har även bekräftats av Piet Boyens som daterar målningen till 1915.
Privatsamling, Sverige.
Målningen äkthet har bekräftats av Piet Boyens.