skål, ravenna, Orrefors 1965.
Fyrsidig med rutdekor i blått och orange. Signerad ORREFORS Ravenna Nr 2729 Sven Palmqvist. 15 x 15, höjd 7 cm.
Obetydligt kantnagg.