397139

453. AXEL EINAR HJORTH, bord, "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Furu, syrabetsad, ovalt med skålad skiva, centralfot. Mått 70 x 55 cm, höjd 48 cm.

Smärre slitage, fläckar.

Följerätt
Nej
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK/6 322 - 8 430 EUR
Klubbat pris
95 000 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto