397139

453. AXEL EINAR HJORTH, bord, "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.

Furu, syrabetsad, ovalt med skålad skiva, centralfot. Mått 70 x 55 cm, höjd 48 cm.

Smärre slitage, fläckar.

Följerätt
Nej
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK / 6 322 - 8 430 EUR
Klubbat pris
95 000 SEK
Inropsuppdrag
Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Inropsuppdrag kan lämnas fram till 10 nummer innan detta föremål klubbas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Camilla Behrer

Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk

+46 (0)8 614 08 19
camilla.behrer@bukowskis.com

Fullständiga köpvillkor

Transporter

Hur lägger jag bud

Skapa konto