549
700580

MATTA. Reliefflossa. 139,5 x 81,5 cm. Signerad a tergo ES.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Sverige 1950-tal. Gulmelerad slätvävd botten med knutna geometriska mönster i benvitt samt olika gula och grå nyanser.

Något slitage, fläckar. Senare kortsidor och fransar.