564
709340

MATTA. "Blåklint". Rölakan. 233,5 x 167 cm. Signerad AB MMF MR

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström, Marianne Richter). Komponerad 1944.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, smärre fläckar. En långsida med lagningar, ställvis skadade fransar