579
700575

MATTA. Rölakan. 252 x 186,5 cm. Signerad AGS

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris

(Anna Greta Sjöqvist). Sverige omkring 1900-talets mitt. Ljust grönmelerad botten med ramverk med polykroma stiliserande blommor och geometriska figurer.

Obetydligt smutsig.