581
700567

MATTA. Rölakan. 259,5 x 161,5 cm. Signerad AGS

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris

(Anna Greta Sjöqvist). Sverige omkring 1900-talets mitt. Gulmelerad botten. Ljusblå melerad bård med polykroma geometriska figurer.

Obetydligt slitage, något smutsig, fläckar. Avkortade fransar.