85
713188
Tor Bjurström
(1888-1966)

"Solnedgång"

Signerad Bjurström. Duk 54 x 69 cm.

Utropspris:

30 000 - 35 000 SEK

3 161 - 3 688 EUR

Klubbat pris:
30 000 SEK
Proveniens

Första pris i Orusts Konstlotteri 1964.