162
716171

Frank Stella

(USA, Född 1936)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
75 000 SEK

Frank Stella
(USA, Född 1936)

"Imola Three II, State I", ur. "The Circuits Series"

Reliefprägling, träsnitt, schablontryck och serigrafi i färg, 1984, signerad med blyerts och numrerad 9/10, utgiven och tryckt av Tyler Graphics, Ltd. 167 x 130 cm (TGL handgjort papper).

Tilläggslista

Bladet mäter 167 x 130 cm. Sheet measures 167 x 130 cm.

Axsom 164A.