Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
180
726898

Bruce Nauman

(USA, Född 1941)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 440 - 2 920 EUR
2 830 - 3 400 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Bruce Nauman
(USA, Född 1941)

"Vision"

Litografi, 1973, signerad med blyerts 34/40, utgiven av Gemini G.E.L., Los Angeles och med deras blindstämpel. Bladstorlek 63,5 x 83,8 cm.

Proveniens

Galerie Burén, Stockholm.

Cordes 18.
Gemini Publication Sequence Number 436.