"Among Swans", 2011
Signerad Helena Blomqvist och daterad 2011 samt numrerad 1/6 på etikett a tergo. Pigment print, bildyta, 86 x 108,7 cm.
Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.
Motivet visades på Angelika Knäpper Gallery, Stockholm, "The Elephant Girl", 5maj - 12 juni, 2011.
Angelika Knäpper Gallery, Helena Blomqvist, "Helena Blomqvist", 2012, avbildad helsida, opaginerad.
Katalog, "The Elephant Girl" medföljer.