242
716677

Richard Misrach

(USA, Född 1949)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
41 000 SEK

Richard Misrach
(USA, Född 1949)

"Ground/Sky (White Sands #1)", 1977

Signerad Richard Misrach och daterad 1977 a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 39 x 38,4 cm. Vintage.

Proveniens

Grapestake Gallery, San Francisco.
Collection Karin & Lars Hall.

Grapestake Gallery, San Francisco, "Richard Misrach", 1979, avbildad, opaginerad.