244
716674

Richard Misrach

(USA, Född 1949)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Richard Misrach
(USA, Född 1949)

"Palm tree # 12", 1977

Signerad Richard Misrach och daterad 1977 a tergo. Gelatinsilverfotografi, bildyta 38 x 37,8 cm. Vintage.

Proveniens

Grapestake Gallery, San Francisco.
Collection Karin & Lars Hall.

Grapestake Gallery, San Francisco, "Richard Misrach", 1979, avbildad, opaginerad.