250
725976

Yves Marchand & Romain Meffre

(Frankrike)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 440 - 6 210 EUR
4 630 - 6 480 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Yves Marchand & Romain Meffre
(Frankrike)

"United Artists Theater, Detroit", 2005

Signerad Marchand Meffre på certifikat a tergo. Lambda C-print, bildyta 78,5 x 119 cm. Monterad på aluminium och ramad bakom glas. Upplaga 3/15. Total upplaga 15 + 2 AP. Framtagen 2010.

Tilläggslista

Följerätt tillkommer (d) Droit de suite

Proveniens

GunGallery, Stockholm.

Yves Marchand och Romain Meffre m.fl, "The Ruins of Detroit", 2010, avbildad helsida sid 77.