258
723085

Douglas Kirkland

(Kanada, Född 1934)
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 230 - 6 100 EUR
5 470 - 6 390 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Douglas Kirkland
(Kanada, Född 1934)

"Marilyn Monroe 1961"

Signerad Douglas Kirkland och numrerad 13/25. Archival Pigment Print, 135 x 92 cm. Upplaga 25 + 10 AP.

Proveniens

The PhotoGallery AB, Halmstad.

Certifikat signerat Douglas Kirkland och daterat 15 oktober 2014 medföljer.