317
665822

Christian-Pontus Andersson

(Sverige, Född 1977)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 400 - 7 190 EUR
5 690 - 7 590 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Christian-Pontus Andersson
(Sverige, Född 1977)

"Guard for Tears"

Signerad C.P.a och daterad 2007. Porslin. Höjd 88, bredd 55 och djup 45 cm.

Proveniens

Christian Larsen (AEREA), Stockholm.
Privatsamling, Stockholm.

Christian Larsen (AEREA), Stockholm, "Cry Me the Sorrows", 18 oktober - 18 november 2007.
Kulturhuset Stadsteatern i samarbete med Nationalmuseum, Stockholm, "Barockt", 5 april - 19 oktober 2014.