34
709155

DANSK FORMGIVARE, matbord, Danmark, 1950-60-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
9 500 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Teak, benställning av ek. Längd 145 cm, underliggande utdragsskivor à 53,5 cm (total längd 252 cm), bredd 90 cm, höjd 73 cm.

Slitage.

Tilläggslista

Dansk formgivare/ Danish designer