Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
46
726261

Ib Kofod-Larsen

(Danmark, 1921-2003)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 940 - 2 910 EUR
2 220 - 3 330 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Ib Kofod-Larsen
(Danmark, 1921-2003)

Fåtöljer, ett par "Holte", OPE Möbler, 1950-60-tal.

Teak, sits och rygg med brunt skinn.

Slitage.