Madeleine Pyk – en samling F769
1021
721341

Louis Belanger

(Sverige, 1756-1816)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Louis Belanger
(Sverige, 1756-1816)

Landskap med vandrande figurer vid fors

Signerad Louis Belanger och daterad 1812. Pannå 26,5 x 33 cm. Samtida bronserad ram.

Proveniens

Tidigare i den Eichhornska samlingen, Djursholm.
Carl Ulrik Palms samling (1864-1954).