1025
707343

Gustaf Lundberg, tillskriven

(Sverige, 1695-1786)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Gustaf Lundberg, tillskriven
(Sverige, 1695-1786)

GUSTAF LUNDBERG, Tillskriven. Pastell, ej signerad.

Okänd dam som herdinna. Pastell uppfodrad på duk 45,5 x 38,5 cm. Förgylld och bronserad ram från tiden.

Ej examinerad ur ram.