1121
721333

Karel Breydel, attributed to

(Belgien, 1678-1733)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 870 - 2 340 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Karel Breydel, attributed to
(Belgien, 1678-1733)

KAREL BREYDEL, Olja på pannå, signerad.

Kavalleribatalj. Pannå 14 x 16 cm.

Retuscher, skrapmärken längs ramkanten.

Proveniens

Carl Ulrik Palms samling (1864-1954).