1170
723985

BORD. Tillskrivet Lars Qvarnberg (mästare i Stockholm 1801-1813). Sengustavianskt.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Fanerat med mahogny och lönn. I sargen låda med fackinredning. Fotkryss. Bladhölstrade ben med fottrissor. Inläggningar av geometriska mönster. Längd 59,5, bredd 44,5, höjd 73 cm. Nyckel medföljer.

Ben med lagningar.