1175
690842

BRICKBORD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Svartmålat och bronserat. Rödmålad lös plåtbricka med gallerkant. Målad sargdekor av meander. Märkt undertill "Jacob M" samt numrerad "N. 36.". Längd 65, bredd 48, höjd 77 cm.

Renoverat.