1181
715425

BORD. Renässansstil, 1800-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 320 - 2 780 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Bonat. Rikt skulpterat med kopplade ben med dubbla tvärslåar med kolonnetter, bågar och maskaroner. Två utdragsskivor. Delvis äldre delar. Längd 152, bredd 85, höjd 87 cm.

Maskstunget.

Proveniens

Enligt uppgift Falk Simons samling.