1190
690802

GUERIDONER, ett par, senbarock, omkring år 1700.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris

Valnöt och valnötsfaner. Inläggningar av blommor och blad. Oktogonal skiva på fasetterat skaft med tredelad fot. Höjd 97, skivan diam 23,5 cm.

Lagningar, en skiva något skev.