Arne Jones E1299
1193
722859

SOFFA, av Carl Johan Wadström (mästare i Stockholm 1788-1816). Gustaviansk.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Gråmålad. Kannelerade ben med fleuroner. Genombrutna gavlar med spjälor. Framtagen originalfärg. Signerad CJWS. Längd 236, höjd 97 cm.

Framskrapad original färg. Slitage.