1196
716211

KARMSTOL. Stockholmsarbete, 1700-talets mitt. Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
46 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Lös stoppad rygg och sits. Snidad dekor av musselformationer och akantusblad.