1212
704994

STOLAR, sex stycken, gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Förgyllda och bronserade. Stoppad sits och rygg. Snidad dekor av bladstav. Raka kannelerade överkragade ben med rosettanfanger.

Ställvis lagningar och förstärkningar.