1229A
735802

SPEGEL. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 220 - 2 660 EUR
2 320 - 2 780 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Förgylld och bronserad. Krön med vasakärve och räfflad medaljong, flankerade rosengirlander. Signerad AÖB (Anders Öberg, gustaviansk rammakare och bildhuggare). Höjd 154, längd 62 cm.

Anlupet glas.