123
710825

RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Sen Qingdynasti, 1800-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående på fyra höga fötter i form av elefanthuvuden balanserande på sin snabel. Genombrutet lock med vilande elefant. Höjd 32,5 cm.

Slitage, ytsmuts.