1235
715956

APPLIQUER, för två ljus, ett par, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.

Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
3 550 - 3 990 EUR
3 700 - 4 170 USD
Klubbat pris
50 000 SEK

Klippt och målad plåt, porslinsblommor samt förgylld brons. I form av naturalistiska blomkvistar. Höjd 48 cm.

Skador, lagningar, ljusmanschetter borrade för el.