124
732721

RÖKELSEKAR, ett par, brons. Qing dynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående buddhistiska lejon med avtagbara huvuden. Höjd 13 cm.

Svansen lös.

Proveniens

Peter Cochrane Collection.