1240
721433

LJUSKRONA, för sex ljus, gustaviansk, 1700-talets slut.

Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
13 100 - 17 400 EUR
13 700 - 18 200 USD
Klubbat pris
240 000 SEK

Stomme av förgylld mässing behängd med prismor i girlander och kedjor. Höjd 88 cm, diam 65 cm.

Ställvis senare prismor.