1265
726789

CASSOLETTER, för ett ljus, ett par, Frankrike, 1800-talets mitt, Louis XVI-stil.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Förgylld brons och grönrandig marmor. Dekor av vinrankor och satyrhuvuden. Höjd 25 cm.

Ställvis sliten förgyllning, marmor med nagg.