1267
726781

BORDSLAMPOR/LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
701 - 876 EUR
729 - 912 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Förgylld brons. Reliefdekor. Höjd inkl. svarta skärmar 46 cm.

Ljusstakar omgjorda till bordslampor, borrade för el.