1334
690904

Kosta Boda

(Sverige, Född 1742)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02
Kosta Boda
(Sverige, Född 1742)

GLASSERVIS, 58 delar. Kosta, "Odelberg".

Bestående av 11 champagnekupor (höjd 12cm), 7 likörglas (höjd 9cm), 21 vinglas (höjd 12,5cm), 6 gröna vitvinsglas (höjd 11 cm), 13 starkvinsglas (höjd 10,5-11cm). Kvadratisk fot, förgylld och etsad dekor

Slitage. Nagg och mindre avslag.