1336
730368

SKÅLFAT, majolika. Italien, Castelli,, 16/1700-tal. Troligen av familjen Grues manufaktur.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Madonna med barn. Baksidan dekorerad med figurstaffage i landskap. Diameter 16,5 cm.

Nagg.