1348
729003

KOPPAR, fyra stycken, olika. 1700-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
441 - 618 EUR
460 - 645 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Fabriksmärken för Ludwigsburg (1758-1793), Höchst (1700-talets andra hälft), Closter-Veilsdorf (1760-1797), Closter-Veilsdorf (1700-tal). Målad polyrkom dekor av blommor. Kopparnas diameter 7-8 cm.

Nagg.