1365
730016

SERVIS, 31 delar porslin. Paris, Frankrike, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 750 EUR
1 370 - 1 820 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Otydlig röd överglasyrmärkning för firman. Bestående av 13 mattallrikar, diameter 24,5 cm, 14 djupa tallrikar, diameter 24 cm, 3 ovala uppläggningsfat längd 29-42 cm samt ett runt uppläggningsfat, diameter 29 cm. Vitglaserad med polykromt målad dekor av blommor.

Lagningar, nagg, sprickor.