191
683026

RULLMÅLNING, oidentifierad konstnär, sen Qingdynastin (1644-1912)

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Blommande magnolia och pioner. Tusch och färg på siden. Kalligrafi och ett rött sigill. 185,5 x 97,2 cm.

Slitage, några repor, revor, retuscher.