249
683066

FAT samt TALLRIKAR, 19 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Oktagonala tallrikar med dekor i famille rosefärger av blommande trädgård. Diameter fat 38,5 cm, diameter tallrikar 21 cm.

Sprickor, lagningar, nagg.