Madeleine Pyk – en samling F769
290
711884

SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongsmärke.

Utropspris
14 000 - 16 000 SEK
1 330 - 1 520 EUR
1 520 - 1 740 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Förgylld dekor av drakar jagandes den flammande pärlan. Diameter 17,8 cm.

Slitage.