339
711889

KRUKA, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
484 - 678 EUR
554 - 776 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Undersidan med hare. Balusterform med dekor i underglasyrblått av växtslinga. Höjd 14,5 cm.

Obet slitage.