343
733653

RÖKELSEKAR, porslin. Transition, 1600-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tripod med dekor i underglasyrblått av flodlandskap med figurstaffage inom reserver, däremellan fenixfåglar. Diameter 29 cm.

Kantskada. Nagg.