347
454622

URNOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 360 - 6 540 EUR
4 560 - 6 840 USD
Klubbat pris

Balusterformade med dekor av växter inom reserver. Höjd 49 cm.

Brättesspricka, nagg.

Proveniens

From the home of the antique dealers Maj och Carl-Axel Persson, Malmö.