448
704931

APOSTELSKED med Saint Simon, av Daniel Cary, London 1638.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
876 - 1 050 EUR
912 - 1 090 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Med spår av förgyllning, genombrutet blad, frånsidan med initialer, årtal och minnesgravyr: Hearts content canot Repent. Vikt 45 gram.

Bruksslitage.

Tilläggslista

Gravyr senare, silhålen sannolikt senare.